انتقاد عراقچی از رویکرد اروپا در قبال تخلفات آمریکا در «برجام»

انتقاد عراقچی از رویکرد اروپا در قبال تخلفات آمریکا در «برجام»

به گزارش خبرگزاری مهر، «الیستر برت» معاون خاورمیانه و آفریقای وزیر امور خارجه بریتانیا برای تبادل نظر و رایزنی در خصوص مسائل منطقه ای و آخرین تحولات ب

به گزارش خبرگزاری مهر، «الیستر برت» معاون خاورمیانه و آفریقای وزیر امور خارجه بریتانیا برای تبادل نظر و رایزنی در خصوص مسائل منطقه ای و آخرین تحولات برجام دیروز یکشنبه با سفر به تهران با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار آخرین تحولات مربوط به برجام، مسائل منطقه ای به ویژه بحران سوریه و یمن، و موضوعات دوجانبه مرور شد.

عراقچی ضمن انتقاد از رویکرد کشورهای اروپایی در مقابل بدعهدی ها و تخلفات ترامپ در اجرای برجام، تلاش سه کشور انگلیس، آلمان و فرانسه در جلب رضایت ترامپ به قیمت تحت فشار قرار دادن ایران را سیاستی اشتباه و شکست خورده توصیف کرده و به شدت مورد انتقاد قرار داد.

طرف بریتانیایی نیز ضمن اعلام پایبندی کامل کشورش به برجام تاکید کرد: بریتانیا خواهان اجرای تمامی مفاد برجام از سوی همه کشورها است و این نکته را در مذاکرات خود با طرف آمریکایی مدنظر دارد.

در این دیدار همچنین موضوعات مربوط به روابط دوجانبه و به ویژه مشکلات مالی ناشی از تعلل دولت انگلیس در اجرای تعهدات خود مورد بررسی قرار گرفت و برت تاکید کرد که دولت انگلیس با جدیت در پی رفع این مشکلات است.