بهره‌برداری از بزرگترین مزرعه پرورش ماهی در قفس خاورمیانه در قشم

بهره‌برداری از بزرگترین مزرعه پرورش ماهی در قفس خاورمیانه در قشم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، معاون آبزی‌پروی شیلات هرمزگان به همراه رئیس اداره توسعه میگو و رئیس اداره فنی و مهندسی شیلات هرمزگان از ظرفیت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، معاون آبزی‌پروی شیلات هرمزگان به همراه رئیس اداره توسعه میگو و رئیس اداره فنی و مهندسی شیلات هرمزگان از ظرفیت‌های آبزی‌پروری و پروژه‌های آبزی‌پروری در حال انجام در شهرستان قشم بازدید کردند.

مسعود بارانی در این بازدید با بیان اینکه قشم ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای در زمینه‌های شیلاتی به ویژه آبزی‌پروری دارد، گفت: اقدامات بسیار ارزشمندی برای تکمیل زنجیره آبزی‌پروری به ویژه تکثیر و پرورش ماهی، میگو و جلبک در این شهرستان انجام شده است و به خوبی پویایی فعالیت‌های شیلاتی در این شهرستان در مسیر توسعه قابل مشاهده است.

وی در بازدید از مونتاژ قفس‌های مزرعه پرورش ماهی در قفس هیراد کاوه این مزرعه را با ظرفیت پنج هزار تن بزرگترین مزرعه پرورش ماهی در قفس خاورمیانه خواند و گفت: با بهره‌برداری از این مزرعه ضمن افزایش قابل‌توجه سهم آبزی‌پروری استان هرمزگان، برای بیش از ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود. همچنین مرکز در حال ساخت تکثیر میگو با ظرفیت اسمی ۵۰ میلیون قطعه و توان عملیاتی تولید ۲۰۰ میلیون قطعه بچه میگو در ابتدای سال ۱۴۰۰ به بهرداری می‌رسد و برای بیش از ۳۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

معاون آبزی پروی شیلات همچنین از مزارع پرورش میگو در حال ساخت غرب جزیره قشم بازدید کرد و با دیدار چهره‌به‌چهره به بررسی مسائل و مشکلات آبزی پروران شهرستان قشم پرداخت.