یک اشتباه رایج در مسواک زدن که به دندان‌هایتان آسیب می‌زند

یک اشتباه رایج در مسواک زدن که به دندان‌هایتان آسیب می‌زند

به گزارش همشهری آنلاین از ایسنا، یک دندانپزشک و متخصص بهداشت دهان و دندان در همین رابطه به اشتباه رایجی در هنگام مسواک زدن که ممکن است سلامت دهان و دن

به گزارش همشهری آنلاین از ایسنا، یک دندانپزشک و متخصص بهداشت دهان و دندان در همین رابطه به اشتباه رایجی در هنگام مسواک زدن که ممکن است سلامت دهان و دندان افراد را تحت تاثیر قرار دهد، اشاره کرده است.

این موضوع که آیا باید مسواک خود را قبل از قرار دادن خمیردندان روی برس آن خیس کنید یا آن را خشک نگه دارید، بحثی است که اختلاف نظرهایی درباره آن وجود دارد با این حال دکتر «ساحیل پاتل»، متخصص کلینیک «مارلیبون اسمایل» در لندن خیس کردن مسواک را توصیه نمی‌کند زیرا معتقد است که خمیر دندان را رقیق می‌کند.

وی می‌گوید: خمیر دندان به‌خودی‌خود مقدار مناسبی رطوبت دارد و اگر خیس باشد، سریع‌تر کف می‌کند و باعث می‌شود زودتر آن را بیرون تف کنید و این کار به کاهش اثر پاک‌کنندگی آن منجر می‌شود.

دکتر پاتل همچنین می‌گوید: اغلب افراد هنگام مسواک زدن، با فشار زیاد آن را در دست نگه می‌دارند و اغلب مسواک خود را با مشت می‌گیرند در حالیکه روش صحیح این است که نباید احساس کنید دندان‌ها را با مسواک می‌سابید چون این دیگر زیاده‌روی است.

وی تاکید کرد: همچنین اگر برس مسواک روی دندان پخش شوند، تاثیر چندانی در تمیز کردن دندان‌ها نخواهند داشت بلکه برس باید مستقیم روی دندان‌ها قرار گیرند و دندان‌ها را به‌ نرمی لمس کنند.

۳ ضرر استفاده از خلال دندان | چه چیزی را جایگزین آن کنیم؟

دکتر پاتل همچنین توصیه می‌کند که هنگام تمیز کردن دندان‌هایتان، از دندان‌های عقبی شروع کنید و به طرف جلو بیایید.

او گفت: دندان‌های انتهایی، اغلب سخت‌ترین قسمت برای تمیز کردن هستند و از این رو توصیه می‌کنم ابتدا از آن بخش شروع کنید. اگر از دندان‌های جلو شروع کنید و قسمت عقب را آخر انجام دهید به احتمال زیاد دست از کار می‌کشید و مسواک خود را زمین می‌گذارید و دندان‌های عقبی را مسواک نمی‌زنید یا آن‌ها را به‌ درستی تمیز نمی‌کنید.

دکتر پاتل همچنین می‌گوید که خود او ترجیح می‌دهد افراد به جای دو بار سرسری مسواک زدن، روزی یک بار دندان‌های خود را به طور کامل مسواک بزنند.