تصاویر | قبرستان جدید این شهر را در مسیر سیلاب ساخته‌اند | اقدام شهرداری برای اینکه قبرها را آب نبرد

تصاویر | قبرستان جدید این شهر را در مسیر سیلاب ساخته‌اند | اقدام شهرداری برای اینکه قبرها را آب نبرد

به گزارش همشهری آنلاین؛ سعید شعرباف، در مورد آرامستان «بهشت کریمان» با بیان اینکه این آرامستان در هنگام افتتاح زیرساخت‌های لازم را نداشته است، افزود:

به گزارش همشهری آنلاین؛ سعید شعرباف، در مورد آرامستان «بهشت کریمان» با بیان اینکه این آرامستان در هنگام افتتاح زیرساخت‌های لازم را نداشته است، افزود: امسال بودجه قابل توجهی در شهرداری برای تأمین زیرساخت‌های آرامستان جدید گذاشته و مسیر دسترسی به آرامستان برق‌کشی شد که رو به پایان است و تا یک ماه آینده، تمام مسیر روشن خواهد شد.

او در ادامه گفت: در زمینه ناایمن بودن جاده دسترسی به آرامستان جدید کرمان، به‌خاطر شیبی که دارد، نیاز به احداث خط دوم برگشت وجود دارد که حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان فقط برای ساخت مسیر دوم نیاز است.

شهردار کرمان با اشاره به اینکه آب آرامستان جدید کرمان هنوز لوله‌کشی نشده و آب آشامیدنی به این مجموعه منتقل می‌شود،افزود: به‌دلیل وجود کوه‌ها در بالادست آرامستان و شکل کاسه‌ای که محل قرار گرفتن آرامستان دارد، خطر سیلاب وجود دارد که هزینه قابل توجهی برای مقابله با سیلاب انجام شده اما هنوز ناکافی است.

او تصریح کرد: در زمان افتتاح آرامستان جدید، شرایط به‌گونه‌ای بود که ناگزیر به جابه‌جایی بودند، اصل این تصمیم قابل دفاع است، اما می‌شد مکان مناسب‌تری انتخاب شود و به نظر می‌رسد باید کارشناسی بیشتری صورت می‌گرفت و هم‌اینک، وظیفه ما این است که این زیرساخت‌ها را فراهم کنیم.

شهردار کرمان ادامه داد: با توجه به اینکه پیمانکار چند بار تغییر کرده، ساخت مجموعه غسالخانه و مجتمع‌های تجاری به تعویق افتاد که ساخت آن طبق طراحی، بین ۶ تا هفت ماه طول می‌کشد که فعلا غسالخانه موجود در جاده جوپاری را بهسازی کرده‌ایم.