سیستم برق اضطراری سایت هسته‌ای نطنز امروز راه‌اندازی شد

سیستم برق اضطراری سایت هسته‌ای نطنز امروز راه‌اندازی شد

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا علی‌اکبر صالحی امروز، دوشنبه، و در حاشیه افتتاح مرکز ملی فناوری‌های کوانتومی با اشاره به عملیات خرابکاری در سای

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا علی‌اکبر صالحی امروز، دوشنبه، و در حاشیه افتتاح مرکز ملی فناوری‌های کوانتومی با اشاره به عملیات خرابکاری در سایت شهید احمدی‌روشن نطنز گفت: دشمن می‌خواهد یأس و ناامیدی را در دل ملت ما بکارد، اما کور خوانده است‌.

وی اضافه کرد: آن‌ها در گزارش‌های خود گفته‌اند فعالیت‌های هسته‌ای ما را در نطنز ۹ ماه عقب انداخته‌اند. اما تاکید می‌کنم بخش جالب توجهی از خرابکاری‌های دشمن جبران خواهد شد و این کاروان از حرکت بازنخواهد ایستاد.

صالحی بهترین نوع بازدارندگی را حفظ نشاط و روحیه عنوان کرد و با بیان اینکه به دشمن نشان می‌دهیم ملت ایران تسلیم‌ناپذیر است، گفت: سالن مدرن مونتاژ سانتریفیوژ که سری قبل از بین رفت، امروز بخش جالب توجهی از آن را سرپا کرده‌ایم. ضمن اینکه در دل کوه سالن‌های بسیار پیشرفته‌ای را به بهره‌برداری رساندیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: این حادثه قطعا خرابکاری بوده و سیستم‌های امنیتی ما به ریشه‌یابی اتفاق اخیر رسیدند. سرنخ‌ها پیدا شده و سیستم امنیتی این مسئله را با قدرت و قوت پیگیری می‌کند و خودشان به موقع اطلاع‌رسانی می‌کنند.

صالحی با تاکید بر اینکه این گونه کارهای ایذایی به هیچ عنوان ما را متوقف نخواهد کرد، گفت: اهل شعار و گزافه‌گویی نبودم و نیستم. همین امروز سیستم برق اضطراری راه‌اندازی شده و بقیه امور هم پیش خواهد رفت.

وی افزود: غنی‌سازی در نطنز متوقف نشده و با قوت جلو می‌رود؛ البته برخی ماشین‌هایی که از مدار خارج شده‌اند باید بازنگری شوند. هر اتفاقی که افتاد جبران ‌آن چندین درصد بالاتر بوده است.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: راه مقابله ما راه شرافتمندانه علمی و تلاش و کوشش است اما راه آنان زبونانه و خبیثانه است اقدام ما تنها جبران گذشته نیست بلکه جبران گذشته به‌علاوه اقدامات دیگر است.

شناسایی هویت عامل اختلال در سیستم برق سایت نطنز جزئیات جدید سخنگوی وزارت خارجه از حادثه در سایت نطنز | در زمان و مکان مناسب انتقام می‌گیریم ظریف در واکنش به حادثه نطنز: از صهیونیست‌ها انتقام خواهیم گرفت | ماشین‌های نسل جدید جایگزین می‌کنیم