پاسخ عضو هیات رئیسه مجلس به سخنان واعظی درباره قالیباف | دولت قانون را دور می‌زند

پاسخ عضو هیات رئیسه مجلس به سخنان واعظی درباره قالیباف | دولت قانون را دور می‌زند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد امیرآبادی فراهانی ، درباره اظهارات واعظی مبنی بر اینکه رئیس مجلس از مصوبه شورای عالی امن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد امیرآبادی فراهانی ، درباره اظهارات واعظی مبنی بر اینکه رئیس مجلس از مصوبه شورای عالی امنیت ملی مطلع بوده و باید آن را به نمایندگان اطلاع می‌داد، اظهار کرد: ظاهرا آقای واعظی در جریان مصوبات شورای عالی امنیت ملی نیست چرا که بر خلاف اظهارات او، جلسه مذکور صرفا به کلیت سفر مدیر کل آژانس به ایران پراخته و هیچ بحثی درباره جزئیات تفاهمی که بین آژانس و دولت انجام شد، مطرح نشده است.

وی افزود: بعد از آن جلسه هم جزئیات آنچه با آژانس تفاهم شده نیز در هیچ جلسه‌ای بحث نشده است و مجلس نیز پس از پیگیری‌های مداوم یکشنبه شب یعنی همزمان با تفاهم انجام شده، از جزئیات اطلاع پیدا کرده است.

امیرآبادی ادامه داد: دولت باید به جای فرافکنی و فرار به جلو پاسخ دهد که چرا درباره این قانون مهم بدون هماهنگی با مجلس اقدام کرده است.

وی تصریح کرد: اگر دولت به جای وارد شدن به مسیر تقابل با نمایندگان مردم، قبل از تفاهم با آژانس، مجلس را از تصمیم خود مطلع می‌کرد تا با تعامل و همدلی کار پیش برود بهتر نبود؟

نماینده مردم قم در مجلس افزود: دولت با اقدام غلط خود خارج از هر تفاهم و همراهی با مجلس، نمایندگان را در مقابل عمل انجام شده قرارداد و مجلس نیز برای بررسی دقیق‌تر تطبیق قانون با اجرای آن این مسئله را به قوه قضائیه گزارش کرد تا به آن رسیدگی شود.

امیرآبادی به دولت و رئیس دفتر رئیس جمهور توصیه کرد به جای حرکت در مسیر تقابل با مجلس و اظهارات فرافکنانه، به فرمان فصل الخطاب رهبر معظم انقلاب برای یکصدایی و تعامل دو قوه و قانون صریح کشور تمکین کنند و تلاش برای گره گشایی از مشکلات معیشتی شدید مردم را اولویت خود بدانند نه حاشیه سازی.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اظهارات واعظی گفت: درحالی که رهبر معظم انقلاب به دو قوه گفتند که اختلافات را حل کنند، اما آقای واعظی برخلاف این توصیه عمل می‌کند درحالی که نمایندگان درباره اقدام دولت حرف و نقد دارند و رهبر انقلاب نیز تاکید کردند که موضوع رها نشود و حل شود.

وی با بیان اینکه نمایندگان به دلیل سابقه دولت در دور زدن قانون، به دولت بی اعتماد هستند گفت: رهبر انقلاب از قانون مجلس حمایت و تاکید کردند که دولت به دقت به قانون عمل کند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه در صحن مجلس هیچ توهینی به دولت و رئیس جمهور انجام نشد بلکه نمایندگان مردم نقدشان را بیان کرده اند، افزود: این رییس جمهور و مقامات دولتی هستند که متاسفانه به مجلس توهین می‌کنند، تاجایی که آقای روحانی در توهین به نمایندگان مجلس گفت که آن‌ها جدول ضرب نمی‌دانند.

وی افزود: مجلس همواره تلاش کرده تعامل خود را با دولت حفظ کند درحالی که دولت نه در ماجرای بودجه و نه در سایر مسائل، مسیر تعامل را در پیش نگرفته و درحال تقابل است.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به توهین‌های برخی دولتی‌ها به نمایندگان آن‌ها را دعوت به رعایت اخلاق نموده و درخواست نمودند به جای ورود به حاشیه‌های بی ثمر به فکر حل مشکلات معیشتی و ازبین رفتن سرمایه‌های مردم در بازار بورس و اشتغال جوانان بوده و در طول ۷ سال که کار مهمی برای مردم انجام ندادند حداقل دراین چند ماه کوتاه باقی مانده از عمر دولت از ظرفیت مجلس برای خدمت به مردم استفاده نمایند.