فصل جدید جایزه نوبل از راه رسید | برندگان از دوشنبه معرفی می‌شوند

فصل جدید جایزه نوبل از راه رسید | برندگان از دوشنبه معرفی می‌شوند

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از نیوزویک، در طول همه‌گیری، نوبل تغییراتی را انجام داده است. در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، برخی از رویدادها به نفع یک مراسم

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از نیوزویک، در طول همه‌گیری، نوبل تغییراتی را انجام داده است. در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، برخی از رویدادها به نفع یک مراسم دیجیتالی برای برندگان لغو شد و مراسم اسلو برای جایزه صلح کمتر از بیشتر سال‌ها بود و مخاطبان محدودی داشت.

این سازمان می‌گوید، برندگان، مدال و دیپلم نوبل خود را در ماه دسامبر در استکهلم دریافت خواهند کرد و برندگان دو سال گذشته نیز به مراسم دعوت خواهند شد.

هر سال ۶ جایزه نوبل اعطا می‌شود که هر کدام به‌عنوان کمک پیشگامانه یک فرد یا سازمان در زمینه خاصی به رسمیت شناخته می‌شوند.

جوایزی برای فیزیولوژی یا پزشکی، فیزیک، شیمی، علوم اقتصادی، ادبیات و امور مربوط به صلح اهدا می‌شود.

کمیته نوبل اعلام کرد امسال ۳۴۳ نامزد برای دریافت جایزه صلح نوبل وجود دارد.

یک جایزه هر روز از دوشنبه (۱۱ مهر) تا جمعه (۱۵ مهر) و یک جایزه هم در ۱۸ مهر اعلام می‌شود.

جایزه فیزیولوژی یا پزشکی روز دوشنبه اعلام می‌شود. سه‌شنبه نوبت جایزه فیزیک است. جایزه شیمی روز چهارشنبه اعلام خواهد شد. برنده جایزه ادبیات هم روز پنجشنبه مشخص می‌شود. جایزه کار صلح هم در روز جمعه اعلام می‌شود و برنده جایزه علوم اقتصادی نیز ۱۸ مهر مشخص خواهد شد.

برندگان جایزه نوبل یک دیپلم جایزه نوبل، یک مدال جایزه نوبل و یک سند حاوی جزئیات جایزه نوبل دریافت خواهند کرد که در سال جاری مبلغی معادل ۱۰ میلیون کرون سوئد یا حدود ۹۰۰ هزار دلار است.