لایحه حجاب نمی‌تواند جلوی فروریختن دیوار برلین را بگیرد | امروز مورد حمله شیمیایی دشمن هستیم | گاز اعصاب را به جامعه پخش کرده اند

لایحه حجاب نمی‌تواند جلوی فروریختن دیوار برلین را بگیرد | امروز مورد حمله شیمیایی دشمن هستیم | گاز اعصاب را به جامعه پخش کرده اند

به گزارش همشهری آنلاین، آیت‌الله سید محمد مهدی حسینی همدانی، امام‌ جمعه کرج، درخطبه‌های نماز جمعه این هفته «پنج خردادماه» شهرستان کرج، گفت: اهتمام حوز

به گزارش همشهری آنلاین، آیت‌الله سید محمد مهدی حسینی همدانی، امام‌ جمعه کرج، درخطبه‌های نماز جمعه این هفته «پنج خردادماه» شهرستان کرج، گفت: اهتمام حوزویان و دانشگاهیان در راستای برگزاری جلسات و نشست‌های آزاداندیشی و سواد رسانه‌ای ضروری است و افرادی باید برای مناظره و تقاضای جهان تربیت داشت.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه بدهیم فضای سیاسی جلسات آزاداندیشی توسط عده ای مسموم شود، افزود: حضرت رضا(ع) جلسات آزاد اندیشی بنیان استاد تمام بود، براساس روش ایشان می‌توان برنامه عقیدتی داشت که دراین زمینه یکی از اصول مهم سعه صدر داشتن است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان کرد: درجلسات آزاد اندیشی باید با زبان مناظره کننده هماهنگ باشیم و اصلی که حضرت رعایت می‌کردند انصاف داشتن بود.

امام جمعه کرج گفت: بنابر این شیوه مناظره باید به طریق جدال احسن باشد بطوریکه فرد باید با داشته‌های خود طرف مقابل را مجاب کند که حضرت امام رضا(ع) دراین زمینه استاد تمام بود.

وی با اشاره به اینکه جلسات آزاد اندیشی که از سوی امام رضا(ع) شکل گرفت بنیان دین را تحکیم بخشیدند، ادامه داد: الگوبرداری از روش آن حضرت ما را نیز در این مسیر موفق می‌کند.

وی در ادامه به هفت خرداد و سالروز اولین دوره مجلس شورای اسلامی به نام روز قانون و هفته مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب در خصوص عملکرد مجلس تایید و بیاناتی داشتند، عزیزان دراین روزهای باقی مانده قوانین مهمی کشور به آن‌ها نیاز دارد برای حل مشکلات مانند تبدیل کردن سیاست‌های کلی نظام به قوانینی که باید باشد و برنامه هفتم توسعه در کارنامه خود ثبت نام کنند.

وی گفت: فعالیت سه نماینده مردم استان البرز درمجلس شورای اسلامی نیز با توجه به نقشی که درکمیسیون ها، وضع قوانین و حضور دراین استان داشتند خوب بود.

امام جمعه کرج تاکید کرد: اگر این نمایندگان تصمیم به حضور مجدد داشته باشند باید عملکرد هرکدام به صورت مجزا بررسی و دقت شود.

امام جمعه کرج ادامه داد: اگر هم تصمیم به آمدن ندارند مردم به شاخص‌ها و کسانی که معیارهای لازم را دارند توجه کنند و رای دهند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تصریح کرد: باید فریاد استکبار ستیزی از مجلس شنیده شود و نماینده مجلس باید معلم اخلاق باشد و وکیل مردم بنابراین دغدغه باید حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد.

وی یاد آورشد: بنابراین وکیل در تمام مدت باید براساس خواست موکل خود عمل کند وگرنه خائن به آن موکل است.

امام جمعه کرج گفت: چون مدت وکالت کم است وکیل در این زمینه باید توجه به اولویت داشته باشد که توجه به مسایل اساسی کشور از جمله سختگیری در قوانین رشد اقتصادی و فرهنگی برای رفاه بیشتر مردم و رفع محرومیت مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: تحول درنظام اداری دست و پاگیر کشور نیز در این زمینه مدنظر است چنانچه می‌دانیم رهبرمعظم انقلاب بر قانون و قانون گذاری تاکید ویژه دارند بنابراین مجلس باید محلی برای ظهور و بروز فضایل اخلاقی و حرکت به سمت صلاح باشد.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز تاکید کرد: مردم باید احساس کنند وکلا خیرخواه آنان هستند یکی از شاخصه‌های مجلس شورای اسلامی آن است که با قوای دیگر همراه باشد و نماینده مجلس نباید شهدا و خانواده شهدا را فراموش کند.

وی حفظ آبروی افراد را با توجه به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب مورد تاکید قرار داد و گفت: برای رای نباید حیثیت افراد را از بین برد و باید شخصیت دینی و انقلابی افراد را حفظ کرد.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب دردیدار با مسؤولان خارجی کشور، گفت: اصول عزت، حکمت و مصلحت را باید مورد توجه جدی قرار داد و رهبرمعظم انقلاب تعریفی درخصوص عزت مبنی بر نفی دیپلماسی التماسی در کلام و محتوا داشتند.

وی دراین بخش از سخنان خود که با همراهی نمازگزاران با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ براسراییل و مرگ بر انگلیس همراه بود، اضافه کرد: عزت یعنی همان طور که درقرآن کریم آمده نباید زیربار دشمن و استکبار رفت و هرجمعه دشمنان را فراموش نمی‌کنیم.

حسینی همدانی ادامه داد: ارتباط با کشورها هرچند دور دست که رهبرمعظم انقلاب تاکید کردند که خدا روشکر ازسوی رییس جمهور دردستور کار قرار گرفته و فعال است.

وی درخصوص لایحه حجاب یاد آورشد: پس از مدت‌ها که منتظر بودیم و مجلس به ویژه رییس مجلس شورای اسلامی به وظیفه خود عمل نکردند و ما، مردم متدین را به صبر دعوت کردند.

امام جمعه کرج گفت: مردم را به صبر در این زمینه حواله دادیم که آقایان مشغول هستند و تصمیم جدی می‌گیرند مخصوصا که رهبر معظم انقلاب کشف حجاب را حرام شرعی و سیاسی عنوان کردند.

وی اضافه کرد: بنا شد دستگاه قضا لایحه به دولت بدهد و دولت به مجلس شورای اسلامی ما هم در همین خطبه درخواست تعجیل داشتیم چون روند رشد و ولنگاری از طرح‌ها و لایحه سرعتش بیشتر بود.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز بیان کرد: لایحه قطعی را دیدم که در آن مواردی است اگر اجرایی شود بازدارندگی لازم را دارد اما در مراحل ابتدایی ضعف دارد.

وی یاد آورشد: اما روح کلی این لایحه آن چیزی نیست که بخواهد مبارزه بکند با دشمنی‌های ریشه داری که با ایران اسلامی دارند.

حسینی همدانی گفت: با طرح‌هایی که دشمنان دارند این لایحه نمی‌تواند جلوی فروریختن دیوار برلین را بگیرد اما نباید تا قبل ورود این لایحه به مجلس شورای اسلامی و نظر مجلسیان که پس از آن برای تایید به شورای نگهبان برود قضاوت زودهنگام داشت.

وی اضافه کرد: اما آن چیزی که این روزها به این عنوان دراختیار قرار گرفته نقدهای فراوانی دارد.

امام جمعه کرج گفت: برخی از مفاد این لایحه قوانینی که از قبل بود را از کار انداخته و جرائمی که وضع می شود ایا جلوگیری لازم را می‌تواند بکند که عفت عمومی خدشه دار نشود و کیان خانوده‌های که درمعرض متلاشی شدن هستند حفظ شود؟

وی ادامه داد: عزیزانی که این مهم را دنبال می‌کنند باید دشمنی شناسی خود را بالا ببرند.

وی تاکید کرد: بازدارندگی قانون از مسایل مهم است بنابراین در گام دوم انقلاب که باید تمدن سازی کنیم باید ببینیم آیا این لایحه توان مقابله با دشمنی‌های گام دوم را دارد که رگه‌های بهائیت، صهیونیستی در آن وجود دارد.

امام جمعه کرج گفت: امروز مورد حمله شیمیایی دشمن هستیم که گاز اعصاب را به جامعه پخش کردند و در جنگ ترکیبی دشمن هستیم که بخشی از آن کشف حجاب است، آیا می توان بی بند و باری اجتماعی با چند تذکر و پیامک حل کرد؟

وی اضافه کرد: ایا این لاحیه در بدنه جامعه امید ایجاد می کند؟ مجلس شورای اسلامی در امتحان سختی است که باید با توجه به جمیع جهات عمل کند تا سربلند بیرون آید .

نماینده ولی فقیه دراستان البرز بیان کرد: درخصوص فضای مجازی رهبرمعظم انقلاب بارها گفتند اما رها شد تااین شد و سینمای خانگی اخلاق خراب کن و خانواده بهم زن حرف زدیم به مسؤولان مربوطه می‌گوییم خطوط قرمز را بهم نزنید نظارت ها را دراین امور بیشتر کنید.

وی اضافه کرد: با دقت تمام این فیلم ها ساخته می‌شود تا نابود کند همه چیز را معلم است نظارتی نیست بنابراین آقایانی که قصد تصمیم گیری دارند و تصمیم آنان تاثیربسزایی در آینده کشور دارد دچار افراط و تفریط و جوسازی سیاسیونی که می‌خواهند بهره برداری سیاسی کنند.

حسینی همدانی تاکید کرد: این عزیزان با فراغ بال با توجه تام و تمام بدون افراط و تفریط جوانب مساله را ببینند و بدانند مردم ایران و حزب الله ازآنان پیشتبانی می کنند.

وی اضافه کرد: چراکه مردم جامعه آرام را می خواهند و دیدیم که چندین ماه است که ذهن جامعه درگیر این مساله است و اکنون دراختیار مجلس است بنابراین مجلس با دقت کار را دنبال کند تا از این توطئه دشمنان عبور کنیم.

امام جمعه کرج درخصوص پرونده‌های امربه معروف و نهی ازمنکری که در استان البرز تشکیل می‌شود، گفت: دوستان تلاش نکنند برگردانند به نزاع شخصی و خانوادگی چراکه امر به معروف و شخصی معلوم است و باید مساله امربه معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود.